×
متخصص مامایی کرج

کم شدن خون ریزی در پریود

کم شدن خون ریزی در پریود

کم شدن خونریزی در پریود میتواند عوامل متعددی داشته باشد از جمله استرس بالا ، بارداری و بیماری های مختلف .

شما یک تیروئید بیش از حد فعال دارین ! پس پریودتون با خون ریزی کمی همراهه، دوره های غیرمعقول قاعدگی هم نشان از هایپرتایرویدیزم هست که موجب از دست دادن دوران قاعدگی میشه !

اگر در معرض بعضی از علائم تیروئید بیش از حد فعال هستید باید به پزشک مراجعه کنین.

استرس خیلی زیاد در حالی که ناراحتی های روزمره مثل جر و بحث با همسر درگیری در محل کار به اندازه کافی برای از کار انداختن هرمون ها کافیه!

عوامل استرس زا مانند از دست دادن پدر و مادر میتواند باعث کاهش خون ریزی در دوران قاعدگی شود.

ورزش بیش از حد میتواند سبب تغییر هرمون ها گردیده و استرس جسمی ایجاد کرده و باعث کاهش خون ریزی میشود .

داروهای ضد بارداری که بسیار رایج میباشد.

کم شدن خونریزی دوران قاعدگی و پریود به علت سندرم تخمدان پلی کیستیک 

پلی کیستیک، یک بیماری است که در آن تخمدان ها مقدار غیر طبیعی زیادی از آندروژن ها را تولید می کنند که هورمون های جنسی مردانه هستند بعضی (اما نه همه) زنان مبتلا به PCOS، دچار کیست تخمدان میشوند.

این تغییرات هورمونی می تواند مانع از تخمک گذاری به طور معمول شود، که می تواند منجر به عواقب ناخوشایندی، مانند؛ آکنه یا چرب شدن پوست، افزایش وزن بدن شود.

یکی دیگر از نشانه های رایج در PCOS، دوره ای قاعدگی است که بسیار سبک تر از حد معمول است،از دست دادن یک دوره قاعدگی نیز رایج است پس اگر این نوع علائم را تجربه کرده اید، با پزشک خود صحبت کنید ؛ معمولا درمان، بعضی از داروها را شامل می شود.

شما مسن تر شده اید پس خونریزی کمتری دارید

نگران نباشید، این به این معنی نیست که شما پیر هستید ، بلکه با بالا رفتن سن زنان ،دچار یائسگی می شوند. “گاهی اوقات با پیری ،چرخه تغییر می کند، و لزوما نشانه ای از ناباروری نیست. “کسی که نیاز به استفاده از سوپر پد در اوایل ۲۰ تا ۳۰ سالگی خود دارد بعد از ۳۰ سالگی نیاز کمتری به آن پیدا میکند”.

کم شدن خون پریود یا قاعدگی به علت تنگی گردن رحم

یک مشکل نادر اما ناراحت کننده، این زمانی که رحم باریک یا به طور کامل بسته است ،اتفاق می افتد در نتیجه خون در رحم به دام افتاده یا تنها می تواند به آرامی عبور کند. اگر علیرغم جریان سبک، گرفتگی بدی داشته باشید، با پزشک خود صحبت کنید.

اکثر زنانی که از کورتاژ (D & C) استفاده کرده اند، به طور معمول بدون مشکل بهبود میابند، اما بعضی اوقات زخم های شدید باعث می شود که دیواره های رحم به یکدیگر متصل شوند و باعث ایجاد سندرم Asherman می شوند. اگر دوره شما پس از D & C تغییر کرده است، ممکن است این موضوع مشکل شما باشد. برای برداشتن بافت اسکار، ممکن است به عمل جراحی نیاز داشته باشید.

شما یک یا چند واحد از خون را در طول یا بعد از زایمان از دست داده اید

“این شرایط بسیار نادر است.” از دست دادن مقدار زیادی خون، بدن شما را از اکسیژن محروم می کند که می تواند منجر به آسیب رساندن به غده هیپوفیز شود و باعث ایجاد چیزی به نام سندرم شیخ میشود. این، به نوبه خود، به شدت باعث کاهش تولید هورمون میشود، از جمله آنهایی که چرخه قاعدگی را کنترل میکنند. احتمالا شما نیاز به درمان جایگزینی هورمون دارید.

منبع: namnak.com

کارشناس مامایی اشرف سادات انوری

کرج-شاهین ویلا- قلم-نبش چهارم غربی  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *